Nad Čechami se znovu prohnaly bouřky

Bouřka doprovázená silným větrem a přívalovým deštěm se vpodvečer přehnala nad Plzeňským krajem. Déšť a přeháňky nezpůsobili výrazné zvýšení hladin západočeských toků. Podle mluvčího krajských hasičů Františka Vaška rozmary počasí nejvíce potrápily Domažlice a Klatovy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy

záplavy | Foto: Jan Rosenauer

"Při přívalových deštích nedošlo k žádné újmě na zdraví. V Domažliích museli hasiči čerpat vodu ze 14 sklepů. V Klatovech se musela voda čerpat zejména v Klatovech-Lubi, ale také v ulici Pazderné a Aretinově. V Klatovech pak také museli hasiči vyprošťovat jedno vozidlo, které uvízlo ve vodě na křižovatce. Jinak pokud jde o další okresy Plzeňského kraje, tak ty nebyly přívalovým deštěm postiženy."

Přívalový déšť zasáhl také Českobudějovicko. Vážné škody ale nenapáchal. Podle meteorologů má pršet také dnes, srážky už ale nemají mít takovou intenzitu a vzestup hladin se neočekává.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Tomáš Voženílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme