Nad Havlíčkobrodskem se přehnala vichřice

Větrná smršť, místy provázená krupobitím, nejvíce postihla okolí Světlé a Ledče nad Sázavou. Vítr o rychlosti sto kilometrů za hodinu polámal ve čtvrtek v podvečer stovky stromů a způsobil desetimilionové škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí Marcela Lanková z hradeckého studia Českého rozhlasu, větrná smršť strhla střechy na šesti domech v obci Velká Paseka. Padlé stromy zavalily rekreační chaty v údolí Sázavy. V okolí Světlé množství polámaných stromů zcela zablokovalo silnice i železniční tratě - ty se ale ještě večer podařilo zprůjezdnit. Od ranních hodin pokračuje v postižené oblasti likvidace následků kalamity.

Vichřice za sebou zanechala desetimiliónové škody. Podle šéfa okresního krizového štábu Milana Málka jejich přesné vyčíslení ještě nějaký čas potrvá. Největší škody vznikly na majetku lidí, lesních porostech a zemědělských plodinách. Poškozeno bylo také telekomunikační a elektrické vedení.

Milan Kopp, Marika Táborská, Marcela Lanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme