Nad řadou míst se přehnaly lijáky, bouřky a kroupy

Silná průtrž mračen doprovázená bouřkou se kolem 15. hodiny přehnala nad oblastí Broumovska v náchodském okrese. Jak hlásí tamní spolupracovnice Českého rozhlasu Jana Tomková, liják zatopil vozovku na hejtmánkovickém mostě, autobusové nádraží i železniční kolejiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V obci Martínkovice pak byly zaplaveny dva obytné domy. Na odstraňování naplaveného bahna, uvolnění kanalizace a odčerpání vody ze zatopených sklepů do večera pracovaly hasičské sbory z Náchoda i Broumova. Přívalový déšť mírně zvedl také hladinu řeky Stěnavy na česko-polské hranici. Silný déšť s kroupami postihl i Deštné v Orlických horách.

Více než metr a půl vysoká vlna přívalového deště a půlmetrové závěje krup. Takový byl páteční večer pro obyvatele několika obcí v okolí Černošína na Tachovsku. Voda smetla vše, co jí stálo v cestě, dvě místní ženy utrpěly zranění. Podle spolupracovníka Čro 1 - Radiožurnálu Davida Hrdiny se bouřka s průtrží mračen a krupobitím přihnala nad Černošínsko po 17. hodině a během několika desítek minut zaplavila obce Lažany a Ostrovce. Přívalová vlna odnesla několik automobilů a vyplavila většinu domů. Hasiči evakuovali dvě zraněné ženy. Jednu přimáčkl osobní vůz do závěje krup a druhá si při pádu zranila zápěstí. Velká voda zasypala kamením železniční trať Plzeň - Cheb. Přepravu musely zajišťovat autobusy. Ve večerních hodinách hladina vody v obou obcích z větší části klesla.

Hustý déšť večer komplikoval provoz na dálnici D1. Na Bernartickém úseku byla silná bouřka. Na 71. kilometru došlo k dopravní nehodě čtyř vozidel se zraněními.

Kvůli hustému dešti byl velmi špatně sjízdný také čtyřkilometrový úsek dálnice D5 od Rokycan na Plzeň. Na vozovce bylo až 30 centimetrů vody.

Marika Táborská, Jana Tomková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme