Nad republikou se přehnal orkán

Vítr o síle orkánu naměřili meteorologové na Milešovce na Litoměřicku a na Lysé hoře v Beskydech. Náraz mohutné vichřice, která měla jen o tři kilometry za hodinu menší rychlost, zaznamenali ve Svratouchu na Chrudimsku. Na několika dalších místech repuliky byly naměřeny nárazy mezi 90 a 100 kilometry za hodinu, což je silná vichřice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silný vítr

Meteorologové odečítají rychlost větru jednou za hodinu, ale nárazy kolísají každou minutu. Není vyloučené, že mezi jednotlivými odečty byl vítr silnější. Nárazy větru zaznamenávají téměř výhradně na otevřených prostranstvích a vyvýšených místech. V nížinách nejsou tak silné.

Počasí se hlásilo výrazně o slovo i u našich sousedů. V Německu asi 100 kilometrů od Chebu naměřili náraz větru o síle 160 kilometrů za hodinu, mezi Berlínem a Poznaní vítr dosahoval v nárazech 126 kilometrů. V Německu a v Polsku řádily také bouřky.

Podle předpovědí Českého hydrometeorologického ústavu se mohou ojediněle objevit i bouřky. Se silným větrem musíme počítat i během zítřejšího dopoledne, víkend bude klidnější.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme