Nadace Charty 77 ocenila 'senzační seniory'. Do Zlaté síně SenSen vstoupila Dana Zátopková

Nadace Charty 77 už třetím rokem oceňuje starší lidi, kteří chtějí být i ve vyšším věku aktivní. Cenu Senior roku si dnes v pražském Divadle v Dlouhé převzala Anneliese Přikrylová z Rožnova pod Radhoštěm. Do nově otevřené Zlaté síně SenSen uvedla porota slavnou atletku a olympijskou vítězku Danu Zátopkovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Zátopková | Foto: Filip Jandourek

Paní Anneliese Přikrylová založila v Rožnově pod Radhoštěm smíšený pěvecký sbor Rosénka a také Dámský klub.

Jako vedoucí rožnovského Klubu seniorů připravuje pro jeho osm set členů aktivity, které mimo jiné prospívají jejich zdraví. Sama se se svým manželem často zapojuje a už se těší na další příležitost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nadace Charty 77 ocenila senzační seniory. Do Zlaté síně SenSen vstoupila Dana Zátopková. Natáčel redaktor Vojtěch Koval

„Teď máme před sebou taneční pro dospělé. I když nás trošku bolí kolena, tak jsme se s mužem přesto přihlásili jako nejstarší. Jinak jsou tam 60 a více a my jsme už 70 a více. Ale přihlásili jsme se a jsem zvědavá. Potom vám třeba zatančíme, když budete chtít,“ říká s úsměvem Přikrylová.

Píle a oddanost jí letos vynesly titul Senior roku. Ve třetím ročníku se sešlo téměř sto nominací na toto ocenění. Vybrat vítěze proto nebylo nic jednoduchého, popisuje ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků:

„Jsem ráda, že jich přibývá. Po republice se ti senzační senioři množí a klonují. Je tady tolik báječných lidí, které stojí za to vyzvednout a říct: ‚Tohle jsou lidé, kteří by mohli někde sedět, být v důchodu, plést ponožky, a oni motivují lidi kolem sebe.‘ Hlavní cíl je ukázat takovéto lidi veřejnosti.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Nadace Charty 77 ocenila senzační seniory. O laureátech a projektu Senzační senioři mluvila jedna z jeho koordinátorek Lucie Nekvasilová

Nadace letos vůbec poprvé uvedla osobnost do Zlaté síně SenSenu. Oceněná atletka a olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková nemohla na předávání přijít.

V předtočeném videu ale prozradila svůj recept na dlouhověkost: „Člověk se musí snažit života aspoň drápkem pořád držet, jinak začne skomírat. Začne skomírat fyzicky, začne nakonec skomírat i duševně,“ upozornila Zátopková.

Cenu za Nejlepší klub roku si z pražského Divadla v Dlouhé odnesli zástupci Klubu SenSen Prachatice.

Anna Jadrná, Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme