Nagyová prý sbírala na Nečasovou kompromitující materiály. Kvůli rozvodu

Šéfka premiérova kabinetu Jana Nagyová zřejmě nařídila vojenské rozvědce sledovat Nečasovu manželku kvůli podezření z nevěry. Vyplývá to z dokumentu o zahájení trestního stíhání, který unikl na veřejnost. Policisté v něm uvádí, že Nagyová tak chtěla vyvinout nátlak na Petra Nečase a přimět ho k rozvodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Nagyová | Zdroj: ČTK

Nagyovou prý policisté odhalili při prověřování někdejšího žalobce Grygárka a lobbistů Janouška, Hrdličky nebo Rittiga.

Některé pasáže dokumentu o zahájení trestního stíhání naznačují, že o aktivitách rozvědky mohl premiér Petr Nečas vědět.

Obvinění přitom používali konspirační hantýrku. O sledovaných lidech mluvili jako o psech, používali například výraz venčení psů. Rozvědčíkům říkali krtečci.

Nagyová nechala podle policie sledovat také dva své podřízené, řidiče Úřadu vlády Jiřího Pertla a pracovnici úřadu Alenu Hegrovou.

V polovině dubna pak šéfka premiérova kabinetu údajně převzala od ředitele rozvědky Milana Kovandy flash disk se záběry ze sledování.

Předseda vlády Petr Nečas v úterý oznámil, že se po více než 25 letech s manželkou Radkou rozvádí. O tom, že nežijí ve společné domácnosti, informoval premiér v lednu. Média spekulovala o jeho vztahu právě s Nagyovou.

Policie obvinila po razii na úřadech sedm lidí, zajistila desítky milionů i kila zlata

Číst článek

Další dokument ze spisu se vztahuje ke druhé kauze a je vůči premiérovi Nečasovi ještě nemilosrdnější.

Podle policistů slíbil třem poslancům významné posty ve firmách se státní účastí. Detektivové to označili za úplatek.

Martin Drtina, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme