Náhrady ústavních činitelů by se mohly danit

Sněmovna v prvním kole podpořila návrh ČSSD a KSČM na zdanění všech peněžních náhrad ústavních činitelů. O danění náhrad se mluvilo už v souvislosti s takzvaným Janotovým balíčkem úsporných opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Tomáš Adamec

Tehdy se ale dostal právě balíček do kolize se zákonem o platech ústavních činitelů. Právně to má teď vyřešit tato komunistická novela. Podle poslance KSČM Petra Braného by se do budoucna měly danit ty náhrady, které mají poslanci vypsané na výplatní pásce.

"To znamená kilometrovné, částka na reprezentaci a ještě by se měly danit prostředky, které jsou na zpracování expertíz, jako například když si poslanec pro vlastní potřebu pořídí knihy," řekl Braný.

Poslanec ODS Michal Doktor Radiožurnálu řekl, že je tento zákon zbytečný. "Považuji celou debatu o nezdaněných náhradách poslanců za naprostou mimoběžku. Každý, kdo si chce získat pochybné ostruhy, se k tomu vyjadřuje. Je to téma, na kterém se nedá nic získat, dá se na tom jedině ztratit," komentoval Doktor.

Veronika Malá, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme