Nájemníci děčínských domů podnikatele Horskeho opět bez vody

Nájemníci domu děčínského podnikatele Jana Davida Horskeho jsou opět bez vody. Severočeské vodovody a kanalizace odpojili vodu v jednom domě. V dalších objektech nepoteče voda od čtvrtka. Voda nájemníkům netekla už v prosinci. Těsně před Vánocemi firma dodávky na základě předběžného rozhodnutí soudu obnovila. Odvolací soud toto rozhodnutí teď zrušil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

umyvadlo

umyvadlo | Foto: Archiv ČRo

Severočeské vodovody a kanalizace dopoledne odpojily kvůli chybějící smlouvě o dodávkách vodu v jednom domě. Prvními nešťastníky jsou lidé z domu na Máchově náměstí 2. V šesti obsazených ze 14 bytů jsou jak rodiny s více dětmi, tak starší lidé. Zatím si vodu do van a nádob, ale nevědí, jak budou vzniklou situaci řešit. Náhradní zásobování cisternami jim už totiž děčínská radnice zajistit nepomůže. Platí to i v případě nájemníků v dalších domech Horskeho, ve kterých budou vodárny postupně dodávky zastavovat.

Podle mluvčí vodáren Ivety Kardianové musela společnost vodu zastavit, protože s ní Horsky smlouvu neuzavřel. Horsky odmítá komunikovat s vodárnami i děčínskou radnicí. Problémy má podle médií nejen v Děčíně, ale také na Benešovsku, kde vlastní les, o který se nestará. Postupně ho zdevastoval kůrovec.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme