Nájemníci děčínských domů podnikatele Horskeho opět bez vody

Nájemníci domu děčínského podnikatele Jana Davida Horskeho jsou opět bez vody. Severočeské vodovody a kanalizace odpojili vodu v jednom domě. V dalších objektech nepoteče voda od čtvrtka. Voda nájemníkům netekla už v prosinci. Těsně před Vánocemi firma dodávky na základě předběžného rozhodnutí soudu obnovila. Odvolací soud toto rozhodnutí teď zrušil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

umyvadlo | Foto: Archiv ČRo

Severočeské vodovody a kanalizace dopoledne odpojily kvůli chybějící smlouvě o dodávkách vodu v jednom domě. Prvními nešťastníky jsou lidé z domu na Máchově náměstí 2. V šesti obsazených ze 14 bytů jsou jak rodiny s více dětmi, tak starší lidé. Zatím si vodu do van a nádob, ale nevědí, jak budou vzniklou situaci řešit. Náhradní zásobování cisternami jim už totiž děčínská radnice zajistit nepomůže. Platí to i v případě nájemníků v dalších domech Horskeho, ve kterých budou vodárny postupně dodávky zastavovat.

Podle mluvčí vodáren Ivety Kardianové musela společnost vodu zastavit, protože s ní Horsky smlouvu neuzavřel. Horsky odmítá komunikovat s vodárnami i děčínskou radnicí. Problémy má podle médií nejen v Děčíně, ale také na Benešovsku, kde vlastní les, o který se nestará. Postupně ho zdevastoval kůrovec.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme