Cizinec podezřelý z nájemných vražd bude vydán do Maďarska, rozhodl Městský soud v Praze

Cizinec zadržený v Praze kvůli podezření ze tří nájemných vražd může být předaný do Maďarska. Rozhodl o tom pražský městský soud. Osmatřicetiletý Čaba Dér podle maďarské policie loni v září střelil do hlavy muže za parkovištěm u nákupního centra v Budapešti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zadržený disponoval padělanými doklady na jinou identitu a dvěma střelnými zbraněmi, municí a tlumičem. Rovněž používal maskovací prostředky, aby změnil vzhled (paruku, brýle). | Foto: Policie ČR | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Dér předání do Maďarska odsouhlasil. „Zadržený s tímto postupem souhlasil, vzdal se práva stížnosti, a proto předseda Senátu rozhodl o tom, že se muž bere do tzv. předávací vazby,“ řekla Radiožurnálu mluvčí soudu Markéta Puci.

Čaba Dér ale zatím zůstane v pražské věznici. O jeho vydání totiž požádalo i Srbsko, jeho žádostí se bude odlišný senát zabývat v příštích dnech. Pokud jí také vyhoví, bude osud cizince, který má srbské i maďarské občanství, ležet v rukou ministryně spravedlnosti Marie Benešové za hnutí ANO.

Maskovaný cizinec podezřelý z vražd skončil ve vazbě. Zatykač na něj vydaly Srbsko, Maďarsko i Nizozemsko

Číst článek

Policisté na základě evropského zatykače zadrželi Déra v Praze na začátku března v pražském hotelu Amadeus, kde si údajný nájemný vrah pronajal pokoj. Následně kriminalisté zjistili, že zadržený disponoval padělanými doklady a dvěma střelnými zbraněmi, municí a tlumičem. Rovněž používal maskovací prostředky, aby změnil vzhled. Muž měl u sebe padělané doklady, dvě střelné zbraně, tlumič a munici. Od svého zadržení je Dér ve vazbě.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme