Za čtvrtek v Česku přibylo 254 nakažených. V nemocnicích leží 34 lidí s koronavirem

V Česku ve čtvrtek přibylo 254 potvrzených případů koronaviru, zhruba o 90 víc než před týdnem. V porovnání se středou je denní nárůst asi o dvacítku nižší. Na 100 tisíc obyvatel připadá za poslední týden 11 nakažených. Nejhorší situace zůstává v Praze, kde incidenční číslo stouplo na 33, následuje Plzeňský kraj s 20 pozitivními za sedm dní na 100 tisíc obyvatel a Středočeský kraj se 14.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antigenní testování | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

K pátku se také dál zvýšilo reprodukční číslo, ale jen o setiny, dosahuje 1,2. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Co nás čeká v létě? Dušek představil tři scénáře, nejhorší počítá se 40 tisíci nakaženými za srpen

Číst článek

Denní počet nově potvrzených nákaz se nad 200, kde byl naposledy v polovině června, dostal ve středu, kdy jich laboratoře evidovaly 278. Předtím více pozitivních testů za jeden den evidovalo ministerstvo naposledy 8. června. V mezitýdenním srovnání začaly denní nárůsty stoupat ke konci června. Výjimkou bylo toto pondělí a úterý, na které ale připadly státní svátky, ve volných dnech se méně testuje. V minulém týdnu zaznamenaly laboratoře nejvyšší denní nárůst ve čtvrtek, a to 166.

Zhruba třetina čtvrtečního nárůstu připadá na Prahu, kde hygienická stanice eviduje za čtvrtek 79 nově nakažených, ve Středočeském kraji to bylo 41 a v Plzeňském 27. Z hlediska incidenčního čísla jsou na tom nyní nejlépe Jihočeský, Karlovarský a Zlínský kraj, kde na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní přidají téměř čtyři nakažení.

Od začátku epidemie se v České republice koronavirus prokázal u 1 668 891 lidí, přes 98 procent z nich se vyléčilo a 30 331 s potvrzeným onemocněním covid-19 zemřelo. V nemocnicích bylo ve čtvrtek s potvrzeným onemocněním covid-19 34 lidí, v těžkém stavu byli tři z nich.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme