Nákaza z klubu Techtle Mechtle se dostala na dětský tábor na jihu Čech. Podnik navštívila jeho vedoucí

Pražské děti se na táboře v jižních Čechách nakazily koronavirem od vedoucí, která navštívila večírek v nočním baru Techtle Mechtle a je tak spojená s tímto klastrem infikovaných. Serveru Seznam Zprávy to potvrdila ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová. V souvislosti s nákazou v baru je potvrzeno už 158 nakažených, mezi další zdroje nákazy v Praze se však řadí i tábory konající se mimo hlavní město.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákaza koronavirem se potvrdila na čtyřech táborech na jihu Čech, dva musely být zrušeny (ilustrační foto) | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas

„Nakazila se v baru Techtle Mechtle. V tom podniku bylo plno sportovců a mladých lidí, kteří dělají instruktory na takových táborech. V dobré víře podepsala bezinfekčnost a poté se nakazila,“ řekla Jágrová serveru Seznam Zprávy. Ze 158 souvisejících případů infekce se podle Jágrové 90 lidí se konkrétního večírku přímo účastnilo.

Šéfka pražské hygieny: Žluté označení není přesné, metropole se podle kritérií semaforu posuzovat nedá

Číst článek

Šéfka pražských hygieniků ve středu pro Radiožurnál uvedla, že kromě klastru v nočním baru se lokální ohniska objevují i na příměstských táborech nebo na táborech mimo Prahu, kterých se však účastní děti a vedoucí z metropole. Podle ředitelky odboru hygieny dětí a mladistvých jihočeských hygieniků Marie Noskové jsou účastníci i vedoucí přijati na tábory pouze po doložení bezinfekčnosti. „Na druhou stranu se ale mohou dozvědět až zpětně, že se do kontaktu s nakaženým už dříve dostali,“ uvedla Nosková.

Právě jihočeské tábory zmiňovala i Jágrová jako aktuální klastry, jedná se totiž tradičně o nejpopulárnější destinaci pro jejich konání - například za červenec má tamní hygiena nahlášeno 339 táborů, kterých se má zúčastnit až 36 tisíc dětí. Podle Noskové jde o čísla podobná statistikám z loňského roku, jediným rozdílem však je však častější nahlášení táborů ze strany organizátorů.

Problémy se zatím podle jihočeských hygieniků objevily na čtyřech táborech - u dvou se nákaza objevila až po jejich skončení, z dalších dvou si však rodiče museli své děti vyzvednout. Kromě tábora s vedoucí, která se nakazila v pražském nočním baru, šlo o letní kemp hokejového týmu Buldoci Neratovice.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme