Český diplomat, který se v Indii nakazil covidem, je v nemocnici v Ostravě

Do Fakultní nemocnice v Ostravě ve čtvrtek z Polska převezli českého diplomata, který se v Indii nakazil koronavirovou infekcí. V největším zdravotnickém zařízení v regionu podstoupí testy, na jejichž základě lékaři rozhodnou o postupu léčby. Jeho stav je stabilizovaný, uvedla mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Fakultní nemocnice v Ostravě byl převezen český diplomat, který se v Indii nakazil koronavirem (ilustrační foto) | Foto: Leoš Kučera | Zdroj: GŘ HZS ČR

Podle mluvčí je muž na Klinice infekčního lékařství v izolaci ve speciálním podtlakovém pokoji. „Nyní podstoupí testy a další vyšetření, na základě kterých lékaři rozhodnou o dalším postupu,“ uvedla Petlachová.

Ministerstvo zahraničí v neděli na twitteru informovalo, že česká ambasáda v Dillí využila polského zvláštního letu k evakuaci jednoho z pracovníků. Důvodem byl jeho zdravotní stav a komplikace spojené s covidem-19.

Nejprve byl hospitalizován ve Varšavě a čekalo se, až bude schopný bezpečného převozu do České republiky. Podle dřívějších informací Radiožurnálu jde o šedesátiletého muže.

Česká ambasáda v Dillí se rozhodla využít polského zvláštního letu k evakuaci jednoho ze svých pracovníků. Důvodem byl jeho zdravotní stav, má komplikace spojené s onemocněním covid-19. Hospitalizován prozatím zůstane ve Varšavě. Samozřejmostí je přísná izolace.

17:11 – 09. 05. 2021

1 37

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme