Nákladní auta mohou materiál na jižní Moravu vozit i o víkendu, platí pro ně výjimka

Nákladní auta mohou vozit stavební materiál na Břeclavsko a Hodonínsko i ve dnech, kdy jinak kamiony nesmí vyjíždět na dálnice a silnice první třídy. Při živelních pohromách existuje výjimka ze zákazu jízd, uvedlo ve stanovisku ministerstvo dopravy. Reagovalo tak na obavu, že by za porušení zákazu hrozily pokuty, oznámil v neděli novinářům mluvčí ministerstva František Jemelka.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní policie nebude nákladní auta dovážející potřebný materiál na obnovu poničených domů pokutovat (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

„Zákon umožňuje z víkendových zákazů jízd výjimku v případě živelních pohrom, což je případ tornáda na Moravě. Dopravní policie se stanoviskem ministerstva dopravy souhlasí a nákladní auta dovážející potřebný materiál na obnovu poničených domů nebude pokutovat,“ uvedl ministr dopravy za ANO Karel Havlíček.

Dlužníci postižení tornádem by nemuseli přijít o peníze ze sbírek. Exekutoři slibují mírnější postup

Číst článek

Nákladní auta nesmí na dálnice a silnice první třídy v neděli a v ostatních dnech pracovního klidu od 13.00 do 22.00, v sobotu o prázdninách od 7.00 do 13.00 a v prázdninové pátky od 17.00 do 21.00 hodin.

Podle zákona o silničním provozu se zákaz nevztahuje na jízdu související s následky živelní pohromy.

Extrémní bouře s krupobitím a tornádem zasáhla obce mezi Břeclaví a Hodonínem ve čtvrtek 24. června. Poničila stovky domů, asi 180 jich statici určili k demolici. V obcích nyní intenzivně pracují stavební firmy i dobrovolníci na opravách domů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme