Odstraňování škod nedělní havárie u Mariánských Lázní je u konce

Hasičům se podařilo ve středu odpoledne odstranit z železničního náspu poslední vagony nákladního vlaku, který v neděli vykolejil u Mariánských Lázní. Může začít tak prohlídka tratě, která má zjistit, jestli lze začít s opravou poškozených kolejí a trakce. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Aktualizováno Mariánské Lázně (Aktualizováno: 19:01 31. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jako nejpravděpodobnější příčinou se jeví od počátku vysoká rychlost vlaku | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

„Pro hasiče tak akce končí a ostatní práce na obnově provozu jsou na Správě železniční dopravní cesty,“ doplnil Kasal.

Policie začala prověřovat vykolejení vlaku s vápencem. Má podezření na obecné ohrožení z nedbalosti

Číst článek

Po nedělní havárii zůstalo na trati a na svahu pod ní na 11 poškozených vagonů s cisternami vápence. Hasiči se snažili dostat je mimo trať od pondělního rána. „Hasiči jsou na místě už třetí noc a vyprošťovací práce pokračovaly prakticky nepřetržitě,“ popsal ve středu ráno Kasal.

Odstranění vagonů z trati je nezbytné pro to, aby násep mohl posoudit geolog a určit, zda je v takovém stavu, aby bylo možné trať opravit. Správa železniční dopravní cesty chtěla trať, která je od havárie uzavřená, zprovoznit do konce týdne. Záležet ale bude právě na posudku znalce.

Mezitím pokračuje vyšetřování nehody. Jako nejpravděpodobnější příčinou se jeví od počátku vysoká rychlost vlaku. V místě nehody je rychlost omezená na 30 km/h, ale vlak jel zhruba třikrát rychleji.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme