Další problém na železnici. Na nádraží v Olomouci nákladní vlak projel návěstidlo a vykolejil

Na hlavním nádraží v Olomouci v pondělí dopoledne vykolejil nákladní vlak, jehož strojvedoucí při posunu soupravy nedovoleně projel přes návěstidlo. Mimo koleje vyjely tři vagony, nikdo nebyl zraněn, řekl v pondělí mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Kvůli nehodě nejezdí vlaky z Olomouce směrem na Šumperk a Opavu. V posledních dnech se jedná o další podobnou nehodu na železnici.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na hlavním nádraží v Olomouci v pondělí dopoledne vykolejil nákladní vlak, jehož strojvedoucí při posunu soupravy nedovoleně projel přes návěstidlo (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Nákladní vlak na nádraží v Olomouci v pondělí vykolejil krátce před 11.00. „Nahlášena je nedovolená jízda při posunu přes seřaďovací návěstidlo s následným vykolejením zhruba tří nákladních vozů. Předpokládané škody se odhadují v řádu desítek tisíc korun,“ uvedl Drápal.

České dráhy na svém webu oznámily, že provoz osobních vlaků ve směru na Šumperk a Opavu by měl být zastaven zhruba do 13.00. Omezení se týká traťových úseků mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí a Olomoucí a Bohuňovicemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme