Náklady na zasedání MMF přesáhly jednu miliardu korun

Náklady na přípravu výročních zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze přesáhnou jednu miliardu korun, přesně však teprve budou vyčísleny. Záležet bude i na škodách způsobených demonstranty. Ty odhadl zmocněnec pro zasedání Zdeněk Hrubý na několik miliónů až několik desítek miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celkové náklady na přípravu zasedání se zatím odhadovaly na 935 miliónů korun. Závěrečná čísla budou k dispozici, až bude například zaúčtován příjem z vybavení, které má být prodáno, uvedl Hrubý. Pokud jde o škody způsobené v ulicích Prahy demonstranty, většina by jich měla být pokryta z pojistného.

Předseda Výkonného organizátora výročních zasedání MMF a SB Karel Procházka dále zdůraznil přínos pro kongresovou turistiku. Finančně bude moci být tento efekt podle zkušeností z jiných zemí zhodnocen až asi za dva roky. Už dnes se ale Praha může ucházet v tendrech o nejvýznamnější kongresy ve světě, kterých se ročně pořádá na 40 tisíc. Nyní se Praha účastní asi stovky tendrů. Pozice Kongresového centra Praha není v současné době jednoduchá. KCP musí splácet patnáctileté obligace a dodavatelský úvěr za 800 miliónů korun. Už teď má ale kongresové centrum 280 rezervací na další akce.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme