Náklady na zasedání MMF přesáhly jednu miliardu korun

Náklady na přípravu výročních zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze přesáhnou jednu miliardu korun, přesně však teprve budou vyčísleny. Záležet bude i na škodách způsobených demonstranty. Ty odhadl zmocněnec pro zasedání Zdeněk Hrubý na několik miliónů až několik desítek miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celkové náklady na přípravu zasedání se zatím odhadovaly na 935 miliónů korun. Závěrečná čísla budou k dispozici, až bude například zaúčtován příjem z vybavení, které má být prodáno, uvedl Hrubý. Pokud jde o škody způsobené v ulicích Prahy demonstranty, většina by jich měla být pokryta z pojistného.

Předseda Výkonného organizátora výročních zasedání MMF a SB Karel Procházka dále zdůraznil přínos pro kongresovou turistiku. Finančně bude moci být tento efekt podle zkušeností z jiných zemí zhodnocen až asi za dva roky. Už dnes se ale Praha může ucházet v tendrech o nejvýznamnější kongresy ve světě, kterých se ročně pořádá na 40 tisíc. Nyní se Praha účastní asi stovky tendrů. Pozice Kongresového centra Praha není v současné době jednoduchá. KCP musí splácet patnáctileté obligace a dodavatelský úvěr za 800 miliónů korun. Už teď má ale kongresové centrum 280 rezervací na další akce.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme