Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnici D1 u Lipníku zablokovala nehoda kamionů

Dopravu v Česku komplikuje sníh. Na některých silnicích v celé zemi se místy tvoří náledí, sněhové jazyky a závěje. Řidiči by proto měli jezdit se zvýšenou opatrností. Kvůli nepřízni počasí je pro nákladní auta uzavřena silnice z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. A kvůli nehodám se tvořily kolony na dálnici D1. Zavřená je silnice mezi Jáchymovem a Božím Darem v Krušných horách. Meteorologové pak předpovídají další sníh.

Sledujeme online Praha (Aktualizováno: 16:04 8. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Olomoučtí hasiči museli vyprošťovat několik osobních aut, která sjela do příkopů | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Od noci sněžilo třeba na Vysočině, kde v úterý komplikovaly dopravu zapadlé kamiony. Třeba u Jitkova na Havlíčkobrodsku na silnici I/34 jich podle policie zapadlo pět. Odstavený kamion ztížil provoz i na dálnici D1 na 100. kilometru ve směru na Prahu. Ve směru na Brno na 96. kilometru zase havarovala ráno dvě auta, nikdo se nezranil.

I odpoledne sněžilo například v Libereckém kraji, hlavně ve vyšších polohách. Problémy měli řidiči kamionů na Českolipsku na silnici I/13 na Práchni nebo na I/9 u Svoru.

Pro nákladní auta je od půlnoci uzavřena I/10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Autobusy a osobní auta po silnici projedou, kamionům silničáři doporučují alternativní trasu po I/35 přes Hrádek nad Nisou.

Sníh ráno zastavil v regionu i provoz na frekventované železniční trati z Kořenova přes Harrachov do Sklářské Poreby v Polsku. Provoz byl obnoven odpoledne.

Pozor na Božím Daru

V Královéhradeckém kraji se po silném sněžení staly jen ráno desítky nehod, většinou byly bez zranění. Na hlavní silnici mezi Vamberkem a Solnicí na Rychnovsku ráno kvůli hustému sněžení kolabovala doprava.

Většinu Česka opět zasype sníh, napadnout má od pěti do čtyřiceti centimetrů

Číst článek

Silnici I/14 mezi 6.00 až 9.00 na několika místech zablokovaly kamiony, řekla mluvčí policie Alena Kacálková. Silnice v tomto úseku vede přes Rychnov nad Kněžnou kopcovitou krajinou a využívají ji lidé, kteří dojíždějí za prací do průmyslové zóny Silnice-Kvasiny, kde je i závod Škoda Auto.

Řidiči by kvůli silném větru a sněžení neměli jezdit do Krušných hor, zejména do Božího Daru. Silnice na vrchol Klínovce je uzavřena, další silnice v oblasti se zatím daří udržovat sjízdné s maximálním úsilím silničářů.

Do hor by se neměli vydávat ani běžkaři a turisté, varoval odpoledne starosta Božího Daru Jan Horník (STAN). Varování před nepříznivými podmínkami na horách vydala i policie. Sněžení a silný vítr na horách přetrvají asi nejméně do středečního časného rána.

Nehoda nákladních aut na D1

V Pardubickém kraji uzavřela asi na hodinu silnici I/35 u odbočky na Opatovec na Svitavsku nehoda kamionu, který se ráno vzpříčil. Hasiči museli od brzkého rána vyprošťovat i několik autobusů.

Sněžení až do čtvrtka

Zejména na severozápadě a severu Čech bude vydatně sněžit do čtvrtečního rána, do té doby tam připadne 20 až 50 centimetrů sněhu, sdělil v úterý Český hydrometeorologický ústav. V Jeseníkách a Beskydech bude sněžit podle meteorologů do středečního rána, napadne deset až 25 centimetrů sněhu. Vlivem větru se budou ve vyšších polohách tvořit sněhové jazyky a závěje.

V Olomouckém kraji se ráno na D46 u Žešova z Prostějova na Vyškov srazila tři osobní auta. Nikdo nebyl zraněn. Nehoda dvou nákladních aut zase ztížila provoz na D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku na Prahu. Vytvořila se několikakilometrová kolona. Před polednem byl zprovozněn jeden jízdní pruh.

Na jihu Moravy na silnici I/43 mezi Černou Horou a Brnem se řidiči ráno také značně zdrželi. Důvodem byl desítky minut trvající kyvadlový provoz mezi Černou Horou a Závistí, kde do 9.00 hasiči a policie odstraňovali nehody a poté silničáři čistili pruh od sněhu.

K Milonicím se na úseku delším než čtyři kilometry objevilo náledí a silnice byla zcela uzavřena pro nákladní auta nad 12 tun. Kvůli počasí také některé linkové autobusy nabíraly až hodinu zpoždění.

Problémy měly kamiony ve Zlínském kraji. Na několika místech stály pod táhlými kopci, potíže byly na Syrákově, Petrůvce, u Zádveřic a v Buchlovských kopcích.

V Moravskoslezském kraji působilo sněžení problémy třeba v Ostravě, kde dnes poprvé museli silničáři využít i posilovou techniku. Jeden sypač byl na žádost dopravního podniku vyčleněn na údržbu silnice na Bazalech, aby tam mohly bez problémů projet trolejbusy.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme