Náledí příčinou několika hromadných nehod

Náledí a navátá vrstva sněhu zkomplikovaly dnes řidičům cestu na plzeňské dálnici D5 v okolí Berouna. Během dopoledne tam došlo k několika hromadným haváriím, při kterých se zranilo osm lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda | Foto: Jan Rosenauer

Během pouhých dvaceti minut se tam srazilo nebo nabouralo do svodidel asi 10 automobilů v obou směrech - na Plzeň i na Prahu. Řada dalších vozů dostala smyk, ale pokračovala dále v jízdě.

Před polednem už sice byla dálnice po chemickém ošetření plně průjezdná, na místě ale stále zůstávaly policejní hlídky a odstraňovaly nepojízdná vozidla.

Náledí dnes přidělalo velké starosti také řidičům na silnici Lovosice-Ústí nad Labem u Malých Žernosek. Kvůli kluzké vozovce tam došlo po obědě k hromadné havárii pěti osobních vozidel. Čtyři osoby byly zraněny, jeden automobil při nehodě shořel.

Meteorologové varují před ledovkou, která se bude na silnicích vytvářet zejména večer a v noci, hlavně na severu Čech a ve Slezsku.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Miroslav Zimmer, Marika Táborská, Kateřina Jedličková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme