Náledí příčinou několika hromadných nehod

Náledí a navátá vrstva sněhu zkomplikovaly dnes řidičům cestu na plzeňské dálnici D5 v okolí Berouna. Během dopoledne tam došlo k několika hromadným haváriím, při kterých se zranilo osm lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda | Foto: Jan Rosenauer

Během pouhých dvaceti minut se tam srazilo nebo nabouralo do svodidel asi 10 automobilů v obou směrech - na Plzeň i na Prahu. Řada dalších vozů dostala smyk, ale pokračovala dále v jízdě.

Před polednem už sice byla dálnice po chemickém ošetření plně průjezdná, na místě ale stále zůstávaly policejní hlídky a odstraňovaly nepojízdná vozidla.

Náledí dnes přidělalo velké starosti také řidičům na silnici Lovosice-Ústí nad Labem u Malých Žernosek. Kvůli kluzké vozovce tam došlo po obědě k hromadné havárii pěti osobních vozidel. Čtyři osoby byly zraněny, jeden automobil při nehodě shořel.

Meteorologové varují před ledovkou, která se bude na silnicích vytvářet zejména večer a v noci, hlavně na severu Čech a ve Slezsku.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Miroslav Zimmer, Marika Táborská, Kateřina Jedličková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme