Až do pondělního rána se v Čechách bude tvořit náledí. Policisté varují před cestou po D1

Meteorologové varují před náledím na území celých Čech. Výstraha trvá až do pondělních devíti hodin ráno. Náledí se bude tvořit hlavně v polohách pod 500 metrů. Sníh a led komplikují dopravu už od nedělního odpoledne.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náledí na silnici | Foto: Markus Sch. | Zdroj: Fotobanka Pixabay

„Náledí by se mělo vytvářet během večerních a nočních hodin při teplotách od minus jednoho do minus pěti stupňů Celsia. I v průběhu pondělí bude přetrvávat, ovšem v nejnižších polohách teploty půjdou lehce nad bod mrazu a náledí by mělo s postupným vysýcháním silnic zanikat,“ popsal Radiožurnálu meteorolog Josef Hanzlík.

Předpověď počasí na Vánoce: přes den teplota nad nulou, místo sněhu bude padat déšť

Číst článek

Sníh a náledí už komplikují dopravu například na Kladensku. Některé autobusové spoje nabírají desítky minut zpoždění. Policisté tam evidují 12 dopravních nehod. V jednom případě boural v centru Kladna autobus do svodidel.

Policisté varují také před cestou po dálnici D1 na Vysočině. Nejhorší situace je na 131. kilometru ve směru na Brno, kde je po hromadné nehodě dvou nákladních a tří osobních aut průjezdný jen levý jízdní pruh.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme