Náledí už polevilo

Ledovka v Česku už polevila. Na většině silnic se námraza netvoří a jejich sjízdnost je dobrá. Silnice první třídy jsou po chemickém posypu mokré. Silničářům pomohlo i počasí: teploty jsou sice pod nulou, ale nepadá mrznoucí dešť ani mlhy. Soli i dalšího posypového materiálu mají silničáři dostatek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

námraza na autě | Foto: Otto Ballon Mierny

Na většině silnic se námraza netvoří a jejich sjízdnost je dobrá. Silnice první třídy jsou po chemickém posypu mokré. Silničářům pomohlo i počasí: teploty jsou sice pod nulou, ale nepadá mrznoucí dešť ani mlhy. Klidnou noc i dopoledne prožili také hasiči na Domažlicku. Teploty na Domažlicku se pohybují kolem nuly. Místy je zataženo a slabá mlha. Silnice první a druhé třídy jsou vlhké, někde už polosuché. Komunikace třetí třídy jsou kryty inertním posypem. Podle dispečera jsou všechny sjízdné. Silničáři měli klidnou noc. Mrznoucí déšť ustal, a proto do terénu nevyjížděli.

Silné námrazy způsobují problémy pracovníkům energetiky. Nejhorší je situace na Novoměstsku a Bystřicku. Energetici vedení vyhřívají, aby se odstranila námraza. Přesto je v některých úsecích na jednom metru vedení více než 3 kilogramy ledu. To způsobuje i místní výpadky v zásobování elektřinou. Pracovníkům dispečinku Jihomoravské energetiky se ozývá jedno hlášení za druhým. "Námraza je v okresu Nové město, Bystřice a Žďár. Někde už je tak velká, že nám padají vedení, tak práce máme spoustu."

Markéta Kaclová, Petr Večeřa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme