Nález neznámého předmětu zastavil vlaky na Pardubicku

Kvůli nálezu podezřelého předmětu nejezdily tři čtvrtě hodiny vlaky na železniční trati mezi Pardubicemi a Chocní. Tři dálkové spoje musely jet odklonem přes Hradec Králové. Pyrotechnici na místě podezřelý předmět demontovali a nyní prozkoumají, jestli nešlo o výbušninu. Železniční provoz je už opět obnoven.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rekonstrukce trati | Foto: Jan Rosenauer

Podle některých informací plně funkční bombu nastražil neznámý pachatel. Na kolejích ji našel pochůzkář spolu s naříznutou kolejnicí, která měla po výbuchu vykolejit vlak. Přivolaní policejní pyrotechnici nálož demontovali a zaměstnanci drah poškozenou kolejnici vyměnili.

"Podezřelý předmět byl uložen pod kolejemi. Na místo nálezu se dostavili specialisté z pyrotechnického odboru Policejního prezídia, kteří v současné době neznámý předmět demontují a zajišťují pro provedení expertizy," řekla Českému rozhlasu mluvčí východočeské policie Iva Marková.

Šetření případu převzal Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

Předmět byl nalezen v kolejišti mezi stanicemi Pardubice hlavní nádraží - Kostěnice. "České dráhy přerušily provoz na jedné traťové koleji a na pokyn policie byl úplně přerušen provoz od 11:45 do 12:10 a pak znovu od 14:00. Dálkové vlaky jezdí odklonem přes Hradec Králové a Týniště nad Orlicí, zpoždění je v řádu desítek minut," uvedl Pavel Tesař z tiskového oddělení Českých drah.

Odpoledne byl nejprve obnoven provoz na jedné koleji, teď už vlaky mezi Pardubicemi a Chocní jezdí normálně.

Jde už o třetí podobný útok na železnici. Loni v listopadu byl na trati v Praze-Kyjích nalezen podomácku vyrobený výbušný systém, uložený pod naříznutou kolejí. Podobná nálož se našla i v březnu na mostě v Olomouci, kde pachatel žádal od státu deset miliónů korun.

Milan Kopp, Jiří Máslo, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme