Nálož v plzeňském ústavu má na svědomí šéf ostrahy

Policie dopadla muže, který je podezřelý z toho, že nechal minulý měsíc nastražit bombu v plzeňském ústavu sociální péče. Hasiči tehdy nálož, tvořenou propan-butanovými lahvemi, včas zlikvidovali. Podezřelým je šéf bezpečnostní agentury, která ústav hlídala. Motivem byla zřejmě snaha získat další smlouvu na jeho ostrahu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní auto | Foto: Jan Rosenauer

Šéf bezpečnostní agentury požádal při přípravě výbuchu o pomoc svého podřízeného. Ten měl dostat 10 tisíc korun za to, že výbušný systém v ústavu umístil. Nakonec ale na podomácku vyrobenou bombu upozornil hasiče a v celém případu nyní vystupuje jako svědek.

Důkazem proti pachateli je instruktážní dopis. "Obviněný muž je podezřelý, že vyhotovením tohoto vzkazu instruoval strážného k vytažení dvou propan-butanových lahví a jejich následnému ukrytí v blízkosti objektu," vysvětluje policejní mluvčí Milada Suchá.

Podle mluvčí byla motivem činu snaha šéfa bezpečnostní agentury o obnovení smlouvy na ostrahu objektu. Policie ho vzala do vazby a obvinila z trestného činu obecného ohrožení.

V ústavu bylo v inkriminovanou dobu 12 nepohyblivých mentálně postižených dětí a zdravotní sestra.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme