Náměstci ministryně Emmerové nabídli rezignaci

Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová dnes zváží rezignaci, kterou jí v úterý nabídlo všech šest jejích náměstků. Ti se ke svém kroku odhodlali poté, co se premiér Jiří Paroubek minulý týden vyslovil pro zásadní změny ve vedení ministerstva.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milada Emmerová

Milada Emmerová | Zdroj: ČTK

Mluvčí ministerstva Jana Kocová Radiožurnálu řekla, že náměstci chtějí svým krokem přispět ke zklidnění současné situace v resortu zdravotnictví.

"Náměstci ministryně zdravotnictví nabídli rezignaci, a to hlavně s ohledem na to, že ministerstvo zdravotnictví má zájem, aby se zklidnilo celé dění, které se kolem zdravotnictví dnes děje. Důvod jejich rezignace a další postupy se budou projednávat během dneška," doplnila mluvčí.

Rezignaci nabídli náměstek pro veřejné zdravotní pojištění a mezinárodní vztahy Petr Sláma, náměstek pro ekonomiku Karel Radolf, náměstek pro léčebně preventivní péči Jiří Koskuba, náměstek pro legislativu Radovan Suchánek, náměstek a hlavní hygienik ČR Michael Vít a náměstkyně pro řízení úřadu Miroslava Ouředníková.

Ministryně Emmerová bude podle úterního vyjádření s nabídkou rezignací počítat a bude jí brát v úvahu při plánované rekonstrukci vedení ministerstva. Personální změny ve vedení resortu požaduje předseda vlády Paroubek do konce října.

Často zmiňovanou možnou personální posilou ministerstva je prezident České lékařské komory David Rath. Podle některých informací by měl být náměstkem se zvýšenými pravomocemi. Emmerová v reakci na tyto informace minulý týden poprvé zmínila možnost své rezignace. Odmítla takové personální změny na ministerstvu, které by vedly k tomu, že by úřad jen politicky zaštiťovala.

Krize ve zdravotnictví se vyhrotila poté, co soukromí lékaři minulý čtvrtek zavřeli ordinace a šli demonstrovat před ministerstvo zdravotnictví. Chtěli tak upozornit na stále větší zpožďování plateb od zdravotních pojišťoven, což je existenčně ohrožuje. Ze situace viní ministerstvo zdravotnictví, které podle nich vyhláškami nutí pojišťovny vyplácet více, než vyberou.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme