Náměstci ústeckého primátora nahradí portrét hlavy státu Havlem. V pořádku, reagoval Zeman

Noví náměstci primátora Ústí nad Labem nechali ze zdí svých kanceláří sundat portrét prezidenta Miloše Zemana. V následujících dnech ho zamýšlejí nahradit fotografií někdejšího prezidenta Václava Havla. Chtějí tím dát najevo nespokojenost se současnými výroky či kroky Miloše Zeman. Ten řekl, že mu výměna portrétů nevadí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oficiální fotografie Miloše Zemana | Foto: Herbert Slavík

„Nelíbí se mi, jak reprezentuje Českou republiku, a myslím si, že svými excesy odvádí pozornost od skutečných problémů,“ popsala své výhrady vůči Miloši Zemanovi náměstkyně primátora Jana Bohuňková (PRO!Ústí). „Pro mě byl jediným a posledním prezidentem Václav Havel,“ dodala.

Podle mluvčí ústeckého magistrátu Veroniky Vendlové portréty sundali i další náměstci – Martin Hausenblas (PRO!Ústí) a Martin Mata (ANO). Primátor Josef Zikmund (ANO) prý portrét měnit nemíní.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výměně prezidentských portrétů na ústeckém magistrátu mluvili mluvčí úřadu Veronika Vendlová a poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna

„Pan primátor ctí prezidentský úřad, u něho v kanceláři portrét pana prezidenta zůstal a samozřejmě je také ve všech oficiálních místnostech, kde se budou dít všechny oficiální akce,“ uvedla Vendlová.

Prezident Zeman dnes na tiskové konferenci v Kopřivnici na Novojičínsku řekl, že si Václava Havla velice váží a myslí si, že je naprosto v pořádku, že tam jeho portréty budou viset.

„Pokud vím, žádný zákon neukládá, ať už vysokým školám, nebo jiným institucím, aby na jejich zdech byly portréty prezidenta republiky. Pokládám to za soukromou věc vedoucích představitelů těchto institucí,“ řekl Zeman.

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna považuje čin ústeckých radních za gesto, kterým se není třeba nijak moc zabývat. Publicita, kterou sundání výměna portrétů dostalo v médiích, je podle něj přehnaná. „Média z těchto věcí dělají hlavní témata a já opakuji, ta témata jsou úplně někde jinde,“ podotkl.

Podle mluvčí magistrátu úředníci neměli v úmyslu téma dostat do médií. „To celé vzniklo tak, že jsem já dala na svůj soukromý facebook post a ten se rozšířil, naprosto to nebylo určeno pro to, abychom to jakkoli medializovali,“ řekla Vendlová.

Vladimír Kroc, ČTK, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme