Arenberger představil své politické náměstky na ministerstvu. Funkce obsadí Havrda s Vajdákem

Novými náměstky na ministerstvu zdravotnictví budou primář interní kliniky vinohradské nemocnice Martin Havrda a ředitel brněnské nemocnice u svaté Anny Vlastimil Vajdák. Na dotaz novinářů to v pátek řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), který byl před svým nástupem do ministerské funkce ředitelem pražské vinohradské nemocnice. Nynější takzvaně političtí náměstci skončí. Podle ministra sami nabídli rezignaci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nynější takzvaně političtí náměstci skončí. Podle ministra sami nabídli rezignaci. | Zdroj: Úřad vlády ČR

Místo politického náměstka nyní zastává na ministerstvu Vladimír Černý, který je předsedou České společnosti anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny a řídí kapacity nemocniční péče v době epidemie. Politickou náměstkyní je i Pavla Seilerová, která byla od listopadu vedoucí kabinetu bývalého ministra Jana Blatného (za ANO) a pracovala v obou fakultních nemocnicích v Brně.

Na PES zapomeňte, uvedl ministr Arenberger. Epidemická situace se podle něj zlepšuje

Číst článek

Dosavadní náměstci skončí

Arenberger v pátek řekl, že političtí náměstci většinou přicházejí s ministrem. Oba nynější političtí náměstci nabídli svou rezignaci, poznamenal. Pokračovat ale zatím bude koordinátorka očkování Kateřina Baťhová. Na ministerstvu by měl vzniknout odborný tým, který by agendu koordinátorky převzal. Baťhová byla předtím na ministerstvu ředitelkou odboru mezinárodních věcí a EU. Podle Arenbergera je Baťhová na funkci koordinátorky zbytečně překvalifikovaná.

Ministr při páteční prohlídce velkokapacitního očkovacího centra v pražském O2 universum mluvil o tom, že je potřeba, aby lépe spolupracovaly pracovní skupiny, které jsou na ministerstvu v souvislosti s pandemií covidu-19. „Jeden z mých nových náměstků se právě bude věnovat koordinaci poradních skupin,“ řekl Arenberger. Na dotaz, kdo to bude, dodal: „Je to pan náměstek Havrda.“

Havrda je podle webu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady primářem I. interní kliniky. Působí také v paliativním týmu nemocnice.

Později Arenberger na tiskové konferenci na ministerstvu doplnil, že druhým novým náměstkem bude Vajdák, který stojí od srpna 2019 v čele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Před tím byl ekonomicko-provozním náměstkem a členem představenstva Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Vajdák je bankéř, ekonom a manažer.

Mezery v komunikaci

„Potvrzuji, že jsem dostal nabídku nového ministra zdravotnictví na pozici náměstka. Přijal jsem ji s tím, že nadále zůstávám na snížený úvazek ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, kde je nyní pověřen dočasně řízením nemocnice dosavadní náměstek pro léčebně preventivní péči MUDr. Jindřich Olšovský, Ph.D.,“ napsal ČTK na dotaz přes mluvčí nemocnice Vajdák.

Vlastimil Vajdák. | Zdroj: ČTK/Šálek Václav

Na ministerstvu funguje laboratorní, klinická a epidemiologická skupina. Minulý měsíc k nim přibyla Mezioborová skupina pro epidemické situace, kterou vede epidemiolog Petr Smejkal. Týmy dávají ministerstvu odborná stanoviska k různým aspektům vývoje pandemie covidu-19. Premiér Andrej Babiš (ANO), který se zkoušky očkovacího centra také účastnil, řekl, že skupiny by spolu měly více spolupracovat a řešit problémy související s pandemií. Vláda podle něj dostává jejich stanoviska pozdě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme