Náměstek ministra obrany Hrbata ve funkci končí, Picek ho odvolal

Na ministerstvu obrany končí náměstek Michael Hrbata. Z funkce ho odvolal šéf resortu Vlastimil Picek. Oficiálně informaci zveřejní po svém návratu ze zasedání ministrů obrany v Lucembursku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaela Hrbatu má ve funkci nahradit Lenka Ptáčková Melicharová | Zdroj: ČTK

Podle některých médií Hrbata s ministrem Pickem nebyli příliš velcí přátelé. Informace z ministerstva hovoří o tom, že mu Picek včera oznámil, že dnes bude ve funkci poslední den.

Hrbata má za sebou několik kauz. Třeba před rokem Lidové noviny upozornily na to, že některé armádní zakázky v posledních letech získala společnost Staeg, jejímž jednatelem je Hrbatův přítel z Vyškova. Firmu přitom už dřív audit ministerstva usvědčil z toho, že výrazně předražila zakázku na úklidové a recepční služby.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr obrany odvolal svého náměstka Michaela Hrbatu. Detaily zjišťoval reportér Petr Medek

Podle Mladé fronty Dnes zase měl Hrbata přesvědčovat velitele kasáren, aby do objektů pouštěli pojišťovací agenty jedné konkrétní pojišťovny. Ti pak nabízeli vojákům všemožná pojištění.

A týdeník Euro v předchozích měsících několikrát upozornil na to, že Hrbata nakupuje nemovitosti, ovšem jeho příjmy takovým výdajům neodpovídají. Své straně, tedy ODS, navíc Hrbata poslal více než milion korun jako sponzorský dar.

Michaela Hrbatu by měla ve funkci nahradit bývalá náměstkyně ministra vnitra Lenka Ptáčková Melicharová. Ta tedy bude mít po svém předchůdci na starost válečné veterány, armádní školství nebo sport.

Hrbata ale působí v několika dalších funkcích, takže o práci úplně nepřijde. V současné době je třeba členem Státní volební komise, usedá v dozorčí radě Českých drah nebo státního podniku VOP, který působí v oblasti vojenské techniky. Zároveň je místopředsedou jihomoravských občanských demokratů a předsedou ODS ve Vyškově.

Petr Medek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme