I podmínečné zastavení stíhání za rvačku znamená pro náměstka Berana konec na ministerstvu obrany

Náměstek ministra obrany pro ekonomiku Pavel Beran skončil ve funkci. Důvodem je rozhodnutí soudu, který na devět měsíců podmíněně zastavil jeho trestní stíhání kvůli rvačce s vojenským policistou, uvedl v pátek server Aktuálně.cz. Podle služebního zákona zanikne úředníkovi v takovém případě služební poměr, v dalších pěti letech se navíc nemůže ucházet o místo ve státní správě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek ministra obrany pro ekonomiku Pavel Beran | Zdroj: Ministerstvo obrany ČR

„Pavlu Beranovi skončil na základě pravomocného usnesení státního zástupce o podmíněném zastavení trestního řízení ke dni 2. srpna 2019 služební poměr dle zákona o státní službě,“ sdělil serveru mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Beran tak na ministerstvu skončil ke dni, kdy nabylo právní moci rozhodnutí o podmíněném zastavení jeho trestního stíhání.

Podmínečně zastaveno. Ministerský náměstek Beran nebude stíhán za rvačku s vojenským policistou

Číst článek

Pejšek sdělil, že zároveň skončilo i kárné řízení, které ministerstvo s náměstkem vedlo. Připomněl, že podle služebního zákona kárné řízení končí v okamžiku, kdy dotyčný přestane být státním zaměstnancem.

Policie v červnu Berana obvinila z výtržnictví kvůli rvačce s vojenským policistou. Incident se stal po výjezdním zasedání náměstkovy sekce ve Špindlerově Mlýně v listopadu 2017. Beran od počátku tvrdil, že se bránil a při potyčce nevěděl, o koho jde. Oba muži skončili na ošetření v nemocnici.

Státní zástupce stanovil Beranovi zkušební dobu podmíněného zastavení trestního stíhání v trvání devíti měsíců. „Obviněný ze své vůle složil peněžitou částku ve výši 20 000 korun určenou státu na peněžitou pomoc obětem trestné činnosti,“ cituje server Duška. V případě odsouzení Beranovi hrozily až dva roky vězení.

Vojenského policistu podle serveru státní zástupce obvinil z ublížení na zdraví a výtržnictví, ale Vrchní státní zastupitelství v Praze letos v dubnu jeho stíhání podmíněně zastavilo. Zpravidla se takto žalobce rozhodne, když se pachatel přizná a uhradí škodu, píše Aktuálně.cz.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme