Náměstek nabídl kvůli výrokům o Romech rezignaci. Dostane výtku a ztratí odměny, rozhodl Havlíček

Náměstek ministra průmyslu a kandidát ČSSD v Ústeckém kraji Karel Novotný nabídl v pátek kvůli svým výrokům o Romech rezignaci. Zároveň se za ně také omluvil. Ministr Jiří Havlíček z ČSSD se ho ale rozhodl potrestat jinak. Náměstkovi udělí výtku a odebere mu čtvrtletní odměny. Novotný přirovnal na facebooku Romy k medúzám, protože jsou podle něj „otravný a k ničemu".

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Novotný | Zdroj: ČTK

„V rámci diskuse na facebooku jsem se nechal unést a vyjádřil se k romské menšině hanlivými výrazy, které ji měly poškodit,“ uvedl náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný. „Chtěl bych se proto velmi omluvit všem, které jsem svými výroky mohl urazit a poškodit,“ dodal.

'Cikáni jsou otravný a k ničemu,' napsal náměstek na facebooku. Nepřijatelné, ohradil se ministr průmyslu

Číst článek

Zároveň nabídl ministrovi Jiřímu Havlíčkovi svoji rezignaci, ten se ho ale rozhodl potrestat jiným způsobem. „Svým chováním výrazně poškodil dobré jméno ministerstva,“ podotkl Havliček. „Obdrží výtku dle zákoníku práce a budou mu odebrány čtvrtletní odměny,“ doplnil ministr.

Svého náměstka upozornil, že pokud by se podobná věc opakovala, neprodleně ho z funkce odvolá.

'Cikáni jsou otravný a k ničemu,' napsal Novotný

Novotný podle serveru Aktuálně.cz ve facebookové diskusi napsal, že „cikáni jsou jako medúzy - otravný a k ničemu". Komentář připojil k profilu skupiny Naštvané matky, která vystupuje proti migrantům, Romům nebo sexuálním menšinám.

Novotný je od roku 1998 členem sociální demokracie, v letech 2010 až 2014 působil jako náměstek primátora Mostu. V únoru 2014 se stal náměstkem ministra průmyslu pro sekci podnikání a oblast ochrany spotřebitele.

Od července 2016, kdy úřad ještě vedl Jan Mládek z ČSSD, je politickým náměstkem. Ministerstvo má nyní devět náměstků. Na ústecké kandidátce ČSSD pro říjnové volby do sněmovny figuruje Novotný na třináctém místě.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme