Náměstek moravskoslezského policejního ředitele zemřel. Policie vyloučila cizí zavinění

Náměstek policejního ředitele Moravskoslezského kraje plukovník Radim Daněk zemřel. Policie na ve svém vyjádření na twitteru vyloučila cizí zavinění a odmítla poskytnout další konkrétní informace. Podle serveru Novinky.cz se Daněk ve služebním autě zastřelil.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

náměstek ředitele policie Moravskoslezského kraje Radim Daněk

Radim Daněk působil ve funkci náměstka od roku 2013 | Zdroj: koláž iROZHLAS.cz/Policie České republiky

Server Novinky.cz uvádí, že moravskoslezská policie vyšetřuje úmrtí jako sebevraždu a v souvislosti s případem také odtahuje auto od přehrady u Bravantic na Novojičínsku.

„Hluboce mne zasáhla smutná zpráva, která přišla z Moravskoslezského kraje. Jde o obrovskou lidskou tragédii, která poznamená životy mnoha dalších lidí. Je mi to moc líto. Rodině vyjadřuji upřímnou soustrast a jsem připraven poskytnout veškerou pomoc, kterou bude potřebovat,“ uvedl v reakci na Daňkovo úmrtí na twiteru policejní prezident Jan Švejdar.

Daněk pracoval u policie od roku 1998, dosud působil jako náměstek pro vnější službu. V minulosti byl také členem vedení krajské pořádkové policie. V letech 1997 a 2009 organizoval záchranné práce při záplavách, v roce 2002 plnil úkoly související s bezpečností během Summitu NATO v Praze. Dle jeho profilu, který policie zveřejnila v roce 2013, vystudoval v bakalářském i magisterském programu Policejní akademie a byl držitelem bezpečnostní prověrky pro stupeň tajné.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme