Náměstek Vacek má dnes promluvit o svém vzdělání

Lídři KDU-ČSL čekají, jestli jejich stranický kolega, náměstek ministra vnitra Jiří Vacek předloží hodnověrné doklady o svém vzdělání. Pokud tak neučiní, měl by podle nich splnit svůj slib a rezignovat. Vacek nejdřív používal titul inženýr, později se ukázalo, že nemá doklady ani o dokončení střední školy. Sám Jiří Vacek se má k celé záležitosti vyjádřit dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Vacek | Foto: www.youngprimitive.cz

Místopředseda lidovců Jan Kasal soudí, že má ještě šanci obstát. "Jiří Vacek má příležitost ještě předložit potřebné dokumenty. Pokud tak neučiní, tak by měl sám z toho vyvodit závěry. Pokud doklady předloží, tak si myslím, že je na místě, aby ti, kteří to zpochybňovali, se mu omluvili."

Podle Marie Masaříkové z tiskového odboru ministerstva vnitra hodlá náměstek Vacek na dnešní tiskové konferenci vysvětlit i další nesrovnalosti. "Pan náměstek chce reagovat na informace, které byly v uplynulých týdnech zveřejňovány v médiích a týkaly se jeho osoby. Především se jedná o informace finančního rázu, to znamená informace týkající se stavby jeho baráku a podobně."

Lucie Weissová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme