Náměstek Vymazal končí, údajně kvůli tendru na leteckou záchrannou službu

Náměstek ministra zdravotnictví Josef Vymazal z hnutí ANO skončil ve funkci. Oficiálně rezignoval kvůli zdravotním důvodům. Podle zdrojů ČTK ale za jeho odchodem stojí hlavně problémy s tendrem na leteckou záchrannou službu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Vymazal | Foto: Adam Kebrt

Leteckou službu nyní zabezpečují na osmi krajských základnách soukromé subjekty Alfa-Helicopter, s. r. o., a DSA, a. s. Smlouvu mají jen do konce tohoto roku. Ostatní regiony si mezi sebou rozdělily armáda a policie.

Chystaný tendr má zahrnout každodenní pohotovost vrtulníků s letovou posádkou a lety podle pokynů zdravotnického operačního střediska na osmi základnách. Každodenní pohotovost by měla být na základnách České Budějovice, Jihlava, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem a Hradec Králové. Nepřetržitá 24hodinová pohotovost na základnách Brno a Ostrava.

Vláda projednávání zakázky před časem odložila, ministerský návrh totiž zablokoval ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO, zdál se mu předražený. Navrhl, že by leteckou záchranku mohl provozovat pouze stát.

Letecká záchranná služba | Foto: Český rozhlas

David Černý, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme