Náměstek Vymazal končí, údajně kvůli tendru na leteckou záchrannou službu

Náměstek ministra zdravotnictví Josef Vymazal z hnutí ANO skončil ve funkci. Oficiálně rezignoval kvůli zdravotním důvodům. Podle zdrojů ČTK ale za jeho odchodem stojí hlavně problémy s tendrem na leteckou záchrannou službu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Vymazal

Josef Vymazal | Foto: Adam Kebrt

Leteckou službu nyní zabezpečují na osmi krajských základnách soukromé subjekty Alfa-Helicopter, s. r. o., a DSA, a. s. Smlouvu mají jen do konce tohoto roku. Ostatní regiony si mezi sebou rozdělily armáda a policie.

Chystaný tendr má zahrnout každodenní pohotovost vrtulníků s letovou posádkou a lety podle pokynů zdravotnického operačního střediska na osmi základnách. Každodenní pohotovost by měla být na základnách České Budějovice, Jihlava, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem a Hradec Králové. Nepřetržitá 24hodinová pohotovost na základnách Brno a Ostrava.

Vláda projednávání zakázky před časem odložila, ministerský návrh totiž zablokoval ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO, zdál se mu předražený. Navrhl, že by leteckou záchranku mohl provozovat pouze stát.

Letecká záchranná služba | Foto: Český rozhlas

David Černý, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme