Náměstky Kalouska za ODS mají být Minčič a Zajíček

Personální změny na ministerstvech pokračují. Jisté už je nicméně to, kdo zasedne za ODS na ministerstvu financí. Prvním náměstkem bude ekonom Ladislav Minčič, mezi řadovými náměstky bude Zdeněk Zajíček. Ten v minulosti působil v resortu vnitra nebo spravedlnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo financí. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Prvním náměstkem ministra financí Miroslava Kalouska bude za ODS ekonom Ladislav Minčič. Zdeněk Zajíček, o kterém se mluvilo jako o možném kandidátovi na tento post, bude řadovým náměstkem a převezme agendu po bývalém náměstkovi Ivanu Fuksovi.

Nominace potvrzena

Nominaci dnes oficiálně potvrdila ODS. Minčič už jednou na ministerstvu financí pracoval, měl na starosti daňovou politiku. Teď působil v Mezinárodní investiční bance.

Jak řekl Radiožurnálu, nabídku od ODS přijal. Současně také přepokládá, že jeho práce bude především odborná:

Přehrát

00:00 / 00:00

Ladislav Minčič pro Radiožurnál

„V rámci této pozice bych velmi rád prosazoval obecné hodnoty, které vycházejí z toho, na čem se dohodly koaliční strany ještě před tím, než ustavily definitivní podobu své vlády. To znamená ve veřejných financích střídmost, rozumnou opatrnost a dvakrát vážit před každým zásahem - ať už škrt nebo nějakou restrukturalizaci,“ řekl Minčič.

Ministr se těší

Pro ministra financí Miroslava Kalouska není nominace ODS překvapením. V obou případech se podle něj jedná o zkušené a kompetentní odborníky, které osobně zná a na spolupráci s nimi se těší.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme