Náměstkyně Reedová po kritice Opencard sama odstoupí

Náměstkyně pražského primátora Markéta Reedová (SNK ED) sama odstoupí z rady hlavního města. Uvedla to v České televizi. Na nejbližším schůzi tak předejde odvolání, které navrhla ODS. Reedová patří k nejhlasitějším kritikům projektu Opencard.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Reedová | Foto: Marián Vojtek

Jak Reedová řekla v České televizi, odejít chce proto, že se jí nepodařilo prosadit protikorupční strategii.

"Protikorupční strategie právě přes mě měla řešit problémy, které vykazuje Opencard, a rada ji nadvakrát nepřijala. Nemám tedy v radě co dělat, nemohu dělat svojí práci a je čas z rady odejít," uvedla Reedová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Náměstkyně pražského primátora Markéta Reedová (SNK ED) oznámila v České televizi odstoupení z rady

Už dříve řekla, že pokud nebude dokument do konce roku schválen, rezignuje. Někteří zastupitelé ODS tvrdí, že Reedová vypracovala nekvalitní protikorupční strategii, kterou chtěla za každou cenu prosadit. Navrhli proto její odvolání.

Projekt Opencard kritizuje Reedová jako příklad neprůhledné politiky a důsledek prostředí, které svádí ke korupci. "I projekt Opencard ukazuje, že některé věci se neřeší. A nemusí být samotný, takových případů může být více a vypadá to, že to je systémový problém," podotkla náměstkyně.

Reedová míní, že politickou odpovědnost z neúspěšného projektu by měl vyvodit mimo jiné náměstek Rudolf Blažek (ODS), který podle ní není člověkem na svém místě. Blažek údajně pozvání do České televize odmítl, diskuse se tedy vedla bez jeho reakce.

Audit elektronických jízdenek Opencard ukázal, že zatímco náklady se do poloviny letošního roku vyšplhaly na téměř 890 milionů, projekt ještě nevydělal ani korunu. Panují podezření, že se peníze utopily v nejasných veřejných zakázkách. Karta funguje také jako průkazka do knihovny a je možné s ní platit parkovné.

Martin Hromádka, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme