Námraza zavinila hromadnou havárii na brněnské dálnici

Sedm hodin likvidovali hasiči, policisté a záchranáři následky ranní hromadné havárie na brněnské dálnici D1. Na namrzlém povrchu vozovky tam časně ráno havarovalo během několika vteřin sedm kamionů a nákladní auto. Nehoda, která se stala na 96. kilometru dálnice ve směru na Brno, zcela ochromila dopravu. Dva řidiči byli lehce zraněni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

havarovaný kamion | Foto: Luboš Pavlíček

Nehodu zavinil řidič kamionu, který nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky, pokryté souvislou námrazou. Prázdný, a tedy lehký kamion dostal smyk a souprava se vzpříčila přes celou šířku vozovky mezi svodidla. Během několika okamžiků následovala série nárazů.

Havárii popsal jeden z účastníků: "Kolem mne letěl jeden kamion a návěs, který začal bruslit po silnici, potom se zkřížil, já jsem zabrzdil a už to byla setina vteřiny, co do mne vráželo. Pocit to byl strašný. Chtěl jsem vysednout levými dveřmi, ale viděl jsem, jak proletěl další návěs do toho havarovaného, tak jsem vyskočil pravou stanou. Ještě že jsem nešel tou levou, nebo by mne smetl tím návěsem."

Hromadná nehoda si nakonec vyžádala jen dvě lehká zranění. Jeden ze zraněných leží v nemocnici v Pelhřimově. Škody budou přesahovat milion korun. Jen na jednom z osmi aut odhadla policie škodu kolem 500 tisíc. "Podle policie na autě říkali 250, na vleku 250, já to odhadnout přesně nedovedu."

Policie odklonila osobní dopravu a dodávky na 81. kilometru v Koberovicích a na 90. kilometru v Humpolci směrem na Pelhřimov. Na dálnici se vytvořila několikakilometrová kolona kamionů.

Tým asi dvaceti lidí, který odstraňoval následky nehody, usiloval o to, aby oba pruhy dálnice byly volné do setmění. Po 14. hodině se provoz podařilo obnovit.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Radek Tulis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme