Policie ukončila vyšetřování případu napadeného číšníka, útočníky navrhuje obžalovat z pokusu o vraždu

Pražští policisté v minulých dnech navrhli obžalovat z pokusu o vraždu dvojici Nizozemců, kteří loni v dubnu v centru Prahy napadli číšníka. V úterý o tom informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová. Návrh nyní posoudí pražské městské státní zastupitelství. Cizincům hrozí až 18 let vězení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběry z kamer, které útočníky zachytily. | Zdroj: Policie ČR

Incident se stal loni 21. dubna u obchodního centra Quadrio. Číšník skupinu sedmi mužů podle dřívějších informací upozornil, že na zahrádce restaurace nemohou popíjet vlastní alkohol, což muže popudilo.

Útočníci napadeného povalili na zem, začali ho bít pěstmi a kopali do něj. Když zůstal bezvládně ležet na zemi, z místa utekli. V nemocnici se číšník probral až po několika dnech. Prodělal několik operací, na tiskové konferenci v květnu uvedl, že se stále potýká s následky útoku.

Napadení číšníka v Praze: Nizozemec z vazby vzkázal, že chce finančně podpořit rodinu oběti

Číst článek

Zadržení na letišti

Nizozemce zadrželi policisté několik dnů po útoku na pražském letišti. Pět z nich obvinili, zbylé dva propustili s tím, že se konflikt snažili spíše uklidnit. Tři obviněné potrestal Obvodní soud pro Prahu 1 podmíněnými tresty, na pět let je také vyhostil ze země.

Poslední dva, jichž se návrh na obžalobu týká, považuje policie za hlavní aktéry napadení.
Policie dvojici původně vinila z těžkého ublížení na zdraví, později ale případ překvalifikovala.

Deník Právo v minulosti uvedl, že vše změnily lékařské znalecké posudky, podle kterých byla intenzita útoku značná a život ohrožující. Nizozemská média loni v červenci informovala o tom, že se jeden z útočníků, který čeká na soud, své oběti za čin omluvil a nabídl jí odškodné po dobu rekonvalescence.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme