Dva útočníci, kteří v centru Prahy napadli číšníka, jsou obvinění z pokusu o vraždu

Z pokusu o vraždu nově žalobci viní dva Nizozemce, kteří v dubnu v centru Prahy surově napadli číšníka. Zjistil to deník Právo. Útočníkům teď hrozí až osmnáct let vězení. O změně žalobci rozhodli kvůli posudkům soudních lékařů - vyplynulo z nich, že útok byl tak intenzivní, že číšník při něm mohl zemřít.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina sedmi mužů napadla v Praze za nákupním centrem Quadrio číšníka, který následně skončil v nemocnici | Zdroj: Policie ČR

Dřív policie Nizozemce obvinila z těžkého ublížení na zdraví. Za to jim hrozilo maximálně desetileté vězení.

Napadení číšníka v Praze: Nizozemec z vazby vzkázal, že chce finančně podpořit rodinu oběti

Číst článek

Kvůli překvalifikování činu taky státní zastupitelství k soudu podalo návrh, aby oba Nizozemci zůstali do zahájení procesu ve vazbě, píše Právo.

Skupinu sedmi turistů policisté zadrželi na konci dubna - dva dny poté co napadli číšníka kvůli tomu, že je požádal, aby na zahrádce restaurace nepili vlastní alkohol.

Dva z Nizozemců policisté propustili, prý se snažili konflikt uklidnit. Tři turisté dostali podmíněné tresty, soud je taky vyhostil z Česka.

Zbylí dva Nizozemci zůstávají ve vazbě. Jeden z nich se na začátku prázdnin za své jednání omluvil, a to v dopise, který publikovala nizozemská média.

Slíbil také, že příbuzným zraněného číšníka zaplatí odškodné. „Ze strany obviněných zatím žádný reálný návrh odškodnění nepřišel. Z jejich strany to bereme spíše jako mediální bublinu,“ řekl pro Radiožurnál číšníkův advokát Michal Marini.

sva, tch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme