Napadení číšníka: policie stíhá pět útočníků, dva chce poslat do vazby, hrozí jim 10 let

Policie navrhla vazbu pro dva ze sedmi cizinců, kteří v sobotu napadli číšníka v centru Prahy. Rozhodne o ní Obvodní soud pro Prahu 1. Radiožurnálu to řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina sedmi mužů napadla v Praze za nákupním centrem Quadrio číšníka, který následně skončil v nemocnici | Zdroj: Policie ČR

Kriminalisté dvojici začali trestně stíhat pro podezření z těžkého ublížení na zdraví. Za to obviněným hrozí až 10 let za mřížemi.

Půl hodiny se čekalo na posily, tvrdí svědek z letiště. 'Byli by zadrženi i bez oznámení,' říká policie

Číst článek

„Dalším třem mužům sdělili podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, což bude zpracováváno ve čtrnáctidenním zkráceném přípravném řízení. U zbylých dvou mužů bylo vyhodnoceno, že se do konfliktu nezapojili, snažili se ho spíše uklidnit, a ti byli propuštěni na svobodu,“ řekl Daněk Radiožurnálu, co bude s ostatními útočníky.

Policie v úterý skupinu mužů vyslechla. Zadržela je v pondělí na Letišti Václava Havla v Praze. Na útočníky upozornilo policii několik lidí díky fotografiím z incidentu, které se objevily v médiích. Policie uvedla, že jejich totožnost už v té době znala a zachytily je kamery na letišti.

Okolnosti zatčení popsala pro Radiožurnál například prodavačka Jana: „Bylo tam snad 10 nebo 15 policistů a postupně je během tak hodiny odvedli v poutech do aut.“ Podle fotografií, které získal iROZHLAS.cz, trvalo nejméně 25 minut, než muže policisté začali odvádět. Okolnosti dopadení útočníků a zmíněné fotografie popisujeme zde.

Muži zaútočili na číšníka v sobotu ve Vladislavově ulici v Praze po upozornění, že nemají pít donesený alkohol. Povalili ho na zem, kopali do něj a mlátili ho pěstmi. Skončil ve vážném stavu v nemocnici a podstoupil operaci hlavy.

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme