VIDEO: Policie hledá svědky napadení v metru na lince B. Dva lidé utrpěli vážná zranění

Pražská policie hledá svědky napadení v metru, ke kterému došlo v neděli na lince B. Dva lidé při něm utrpěli velmi vážná zranění. Útočníkem byl podle policie 30letý muž, který byl na místě zadržen a je nyní ve vazbě. Na webu policie to ve středu oznámila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Incident se stal v neděli 4. července po 17.00. „Policisté šetřením zjistili, že k brutálnímu útoku mělo dojít již během jízdy ze stanice metra Anděl a vyvrcholil na nástupišti metra Černý Most,“ sdělila Siřišťová.

Policie zveřejnila na webu kamerový záznam, který zachycuje právě poslední část napadení ve stanici metra na Černém Mostě. Na něm je vidět, jak z metra vychází muž v bílém tričku a tmavých kraťasech, kterého drží za tričko muž a žena. Muž v bílém tričku se uvolní a následně běží k ženě, kterou srazí na zem.

Druhý muž poté přiběhne k útočníkovi, který ale muže několika ranami pěstí srazí na zem a potom do něj opakovaně kope. Útočníka následně od ležícího muže odstrčí dva kolemjdoucí.

Začátek incidentu?

„Podezřelého na místě zadržel pohotový kolemjdoucí, který jej na místě držel do příjezdu policistů. Ostatní svědci pak poskytovali první pomoc zraněným,“ uvedla mluvčí policie. „Poškozená žena a muž utrpěli velmi vážná zranění, která si vyžádala hospitalizaci,“ doplnila.

V centru Prahy nejezdí část metra C. Dopravní podnik opravuje až do víkendu pražce

Číst článek

Útočník, který je podle mluvčí cizinec, skončil ve vazbě. Byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví, za což mu hrozí až deset let vězení.

Na záznamu z kamer je také vidět, jak z vozu metra, kterým jeli útočník a napadení, vystupuje několik dalších lidí. Policisté předpokládají, že napadení viděli. „Kriminalisté v této souvislosti žádají právě je, aby se obrátili na linku 158, a pomohli tak s objasněním okolností tohoto případu. V současné chvíli pátráme hlavně po cestujících, kteří jeli v inkriminovaný čas v soupravě metra v prvním vagonu a byli přítomni u začátku incidentu,“ oznámila mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme