Pražští policisté hledají oběti napadení v parku Lannova. Útočníci si je natáčeli na telefon

Pražští kriminalisté pátrají po totožnosti poškozených, kteří byli svými vrstevníky napadeni v parku Lannova na Praze 1. Videa, jež útoky zachycují, našli policisté na sociálních sítích, kam je nahráli sami útočníci. Policisté pravděpodobně znají totožnost útočníků, ale vzhledem k tomu, že se má jednat o nezletilé, odmítli zveřejnit více informací.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté řeší dva útoky, které se v parku Lannova staly nejspíš ve stejnou dobu. Známy jsou policistům informace o pachatelích, nikoli však identita obětí útoků, které nyní policie hledá a prosí veřejnost o pomoc při jejich identifikaci.

První kriminalisty nalezené video zachycuje brutální útok na muže, kterého jeden z mladistvých opakovaně bije a kope. Na závěr videa mladík podle policistů svou oběť donutí, aby přislíbila, že útok nebude hlásit.

‚U Stalina‘ na Letné přibývá potyček. Čtrnáctiletý skateboardista skončil po napadení v nemocnici

Číst článek

Druhé video ukazuje tu samou skupinu mladistvých, kteří pod pohrůžkou násilí a teleskopického obušku oloupili dalšího poškozeného, jehož totožnost policie zatím nezná.  

Policisté případ vyšetřují pro podezření z trestného činu, loupeže, vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví. V případě prokázání viny hrozí pachatelům až deset let vězení. Informace o útočnících policie odmítá zveřejnit, protože se má jednat o osoby mladší 18 let. 

Na svých stránkách zveřejnili kriminalisté video a fotografie zachycující jednu z obětí útoků.

Výzva o pomoc při hledání totožnosti obětí přišla jen pár dní poté, co se na sociálních sítích objevila fotka mladíka, kterého ve skateparku na Letenské pláni (který se nachází kousek od parku Lannova) napadla a okradla skupina mladistvých (psali jsme zde). Případem napadení z Letné se policie zabývá od minulého týdne. 

mpr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme