VIDEO. Brutální útok v metru. Policie hledá tři pachatele a svědky bitky na Bořislavce

Pražští policisté pátrají po trojici mužů, která 12. května před 21.00 po předchozím verbálním konfliktu brutálně napadla jednoho z cestujících na nástupišti stanice metra Bořislavka. Kriminalisté zatím neznají ani totožnost napadeného, hledají také svědky incidentu. Na webu zveřejnili záběry z bezpečnostních kamer, které aktéry incidentu zachytily.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé se mohou s informacemi k případu obracet na linku 158, poškození a svědci se mohou přihlásit policistům z místního oddělení Vokovice nebo na kterékoli policejní služebně, informoval ve čtvrtek mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Všichni čtyři muži přijeli metrem do stanice Bořislavka, kde vystoupili. Po rvačce, během níž trojice čtvrtého muže surově bila a kopala, odjeli útočníci směrem na Dejvickou. „Kde ale hledaní následně vystoupili, to prozatím policisté nevědí,“ dodal Hulan.

Po rvačce, během níž trojice čtvrtého muže surově bila a kopala, odjeli útočníci směrem na Dejvickou. | Zdroj: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zjišťují také, kdo je napadeným, který po útoku nejprve ležel na peronu, poté odjel opačným směrem do stanice Nádraží Veleslavín. Tam vystoupil a odešel neznámo kam.

Na záběrech bezpečnostní kamery jsou vidět také dva svědci - muž v zeleném tričku, přes které má béžovou vestu, a muž v tmavém triku s batohem na zádech a kšiltovkou na hlavě.

Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z trestného činu výtržnictví, za který hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na dva roky. Nevylučují ale, že po zjištění dalších okolností mohou věc překvalifikovat například na ublížení na zdraví. I proto se obracejí na veřejnost se žádostí o spolupráci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme