Napětí v jihlavské nemocnici má vyřešit speciální komise

V jihlavské nemocnici se lékaři stále nemohou dohodnout s vedením na výši platů. Stávková pohotovost tak v tomto zdravotnickém zařízení nadále platí. Konkrétní výsledky nepřineslo ani další jednání, trvá směnný provoz a také omezení operačních výkonů. Situaci by měla pomoci vyřešit speciální devítičlenná komise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

"Snažíme se vytvořit orgán, který by personální politiku řešil, a případné rozvazování pracovních poměrů, kteří byli na jedné nebo druhé straně tábora, aby tato komise také řešila," řekl Radiožurnálu předseda jihlavského lékařského odborového klubu Vít Bárta.

Druhým okruhem otázek, kterými se má komise zabývat, je podle Bárty kolik lékařů je ve službě potřeba a jakým způsobem mají být organizováni. V komisi by měli usednout lékaři, zástupci odborů, tři členy by pak mělo dosadit vedení nemocnice.

Osmdesát ze 130 lékařů jihlavské nemocnice vyhlásilo stávkovou pohotovost koncem února. Ředitel se totiž s nimi nedohodl na odměňování za přesčasové hodiny a služby navíc a zavedl směny. Směnný provoz znamená podle nich omezení počtu operačních týmů a sníženou kvalitu péče. Žádají proto okamžité zrušení směnného provozu a odvolání ředitele Dušana Hubače.

"Je tam problém v jeho osobě. On coby bývalý důstojník armády není prostě vyhovující osoba jak po stránce odborné, tak po stránce komunikační," uvedl Bárta.

Martin Hromádka, Věra Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme