‚21. srpen FŮJ‘. Nápis na skále v Adršpachu je přestupek, vyhodnotila policie

Případ popsaného skalního útvaru Milenci v Adršpašských skalách na Náchodsku z letošního srpna policie překvalifikovala na přestupek. Jeho vyřízení postoupila Správě CHKO Broumovsko. Policie se případem zabývala pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci neznámým pachatelem. V tiskové zprávě o tom v úterý informovala policie.

Adršpach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na skalní útvar Milenci v Adršpašských skalách někdo napsal ‚21. srpen FŮJ‘ | Zdroj: Policie ČR

Nápis „21. srpen FŮJ“ se na jednom z nejznámějších skalních útvarů Adršpašských skal objevil kolem 21. srpna, na který letos připadlo padesáté výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy.

Nápis „21. srpen FŮJ“ z Adršpašských skal zmizel. Vyčistila ho zdarma parta místních horolezců

Číst článek

Nápis byl ve výšce 60 metrů v místě, kde se podobný text objevil už v roce 1969. Letošní nápis byl zřejmě provedený křídou a v září jej smyli horolezci.

Policie uvedla, že nápis na skále byl proveden materiálem, který nebyl škodlivý pro životní prostředí. „Činem nebyla způsobena majetková škoda,“ uvedla policie.

Národní přírodní rezervace Adršpašské skály je menší částí Adršpašsko - teplických skal, které jsou největším celistvým skalním městem v České republice. Mezi turisty jsou známé některé skalní útvary, například Milenci či Starosta a Starostová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme