Média: V Praze zadrželi hledaného synovce arménského exprezidenta

Česká policie zadržela v Praze policejně hledaného synovce bývalého arménského prezidenta a expremiéra Serže Sargsjana. Informují o tom arménská média, která se odvolávají na sdělení šéfa arménské policie Valeryho Osipjana.

Tento článek je více než rok starý.

Praha/Jerevan (Aktualizováno: 13:26 9. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí pražské policie Jan Daněk řekl, že kriminalisté zadrželi sedmatřicetilétého muže původem z Arménie, na kterého byl vydaný mezinárodní zatýkací rozkaz, ve čtvrtek v jednom z bytů v Praze 5.

„Byl zatčen a je ve vazbě v Praze. Později bude vydán do Arménie,“ citovala Osipjana tisková agentura Armenpress. Podle policejního náčelníka už arménská prokuratura připravuje potřebné dokumenty k žádosti o vydání Nareka Sargsjana do Arménie.

Vydávací vazba

Hledaného muže policisté podle Daňka zadrželi v Praze za přítomnosti zásahové jednotky, protože bylo podezření, že je ozbrojen. „Následně skončil ve vydávací vazbě, kde by v tuto chvíli měl nadále být,“ doplnil Daněk.

Osipjan uvedl, že zadržení synovce exprezidenta Sargsjana je výsledkem úspěšné spolupráce mezinárodních policejních struktur. Po Narekovi se podle Armenpressu pátrá od července letošního roku kvůli ilegálnímu obstarávání a držení střelných zbraní a výbušnin a také kvůli obchodování s narkotiky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme