Policisté zasahovali na krajském úřadě a v ČSAD Liberec. Odnesli si dokumenty ohledně dopravy

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu ve čtvrtek zasahovali na Krajském úřadu v Liberci. Podle informací z úřadu se zajímali o dokumenty související se zajištěním dopravní obslužnosti. Policisté si vyžádali některé dokumenty i v ČSAD Liberec. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej potvrdil, že útvar ve čtvrtek provádí úkony trestního řízení. Žádné další informace poskytovat nebude.

Liberec (Aktualizováno: 18:04 5. 4. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Mohu potvrdit, že na krajském úřadě jsou dnes policií prověřovány kroky ve věci zajištění dopravní obslužnosti v Libereckém kraji. Veškeré dokumenty, které si policie vyžádala, jsme poskytli. Chod krajského úřadu nebyl a není nijak omezen," řekla mluvčí krajského úřadu Markéta Žitná.

Nikdo v této souvislosti ani nebyl zatčen. Ředitel ČSAD Liberec Martin Oumrt ČTK potvrdil, že policisté si některé dokumenty odnesli i od nich. „Požádali nás o součinnost, abychom jim poskytli materiály, které chtěli v rámci šetření. A ČSAD Liberec není předmětem toho šetření," uvedl Oumrt.

Liberecký kraj zrušil miliardový tendr na autobusovou dopravu. Neodpovídal současnému trhu

Číst článek

Podle něj se policisté zajímali o veřejně dostupné dokumenty. „Chtěli po nás rozvahy, výsledovky, chtěli po nás nějaké věci ohledně Libereckého kraje s ohledem na dopravní obslužnost, a to jsou všechno volně dostupné materiály. Co chtěli, to dostali," dodal.

Podle zjištění ČTK policisté u dalších hlavních dopravců, které zajišťují dopravní obslužnost v kraji, konkrétně ve firmě BusLine a ČSAD Česká Lípa, nebyli.

Není to podle hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj) poprvé, co se policie zabývá zakázkami na zajištění dopravní obslužnosti v Libereckém kraji. Už v roce 2015 prověřovala miliardový tendr na zajištění autobusové dopravy.

Podnět tehdy podal sám hejtman kvůli závěrům Krajského protikorupčního pracoviště. To klíčovou krajskou zakázku za čtyři miliardy korun označilo za netransparentní a zmanipulovanou. Případ byl ale odložen.

Kraj později tendr zrušil a připravuje nový. V současné době jezdí autobusoví dopravci na základě smluv, které byly uzavřeny v loňském roce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme