Protimafiánská centrála obvinila dva lidi kvůli Nupharo parku v Libouchci. Stíhá je za dotační podvod

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili dva lidi v souvislosti s plánovanou výstavbou vědeckotechnického parku v Ústeckém kraji. Stíhají je za dotační podvod a za poškození finančních zájmů Evropské unie se škodou zhruba 300 milionů korun, sdělil mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Z dřívějších informací vyplývá, že se kauza týká projektu Nupharo Park.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie

NCOZ na případu spolupracovala s Finančním analytickým úřadem | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle kriminalistů uvedli dva obvinění v žádosti o poskytnutí dotace adresované ministerstvu průmyslu a obchodu nepravdivé a zkreslené údaje a některé podstatné údaje zamlčeli.

Bývalý imám Shehadeh půjde na deset let do vězení, potvrdil odvolací soud

Číst článek

„Na základě předložených nepravdivých informací se v roce 2013 čerpání dotace ze strukturálních fondů EU a ze státního rozpočtu ČR podařilo zrealizovat. České republice tak měla být způsobena škoda ve výši téměř 300 milionů Kč,“ popsal Ibehej podstatu skutku.

Národní centrála proti organizovanému zločinu na případu spolupracovala s Finančním analytickým úřadem. Obviněným hrozí až desetileté vězení. Stíháni jsou na svobodě. Kauzu dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze. „Není vyloučeno, že v průběhu vyšetřování dojde k obvinění dalších osob,“ dodal mluvčí.

Média v minulosti informovala o tom, že ministerstvo průmyslu podalo trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli zkrachovalému vědeckotechnickému Nupharo Parku v Libouchci na Ústecku, na jehož vznik ministerstvo dalo 300 milionů korun. Park prodělával, v létě 2016 na sebe vyhlásil insolvenci. V té době ho podle médií z většiny vlastnila firma CPP Development a z menšiny švýcarský partner projektu ABB.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme