Národní divadlo vybralo na obnovu památek dva milióny

Benefiční koncert, který se včera konal v Národním divadle, vynesl na obnovu povodněmi zničených památek v Praze téměř dva milióny korun. Také novou divadelní a koncertní sezónu budou provázet nápravy škod, které způsobila katastrofální povodeň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní divadlo | Foto: Jan Rosenauer

Nový generální ředitel Národního divadla v Praze Daniel Dvořák proto počítá s nižšími dotacemi na uvádění nových inscenací. "Všichni chápeme, že někde se peníze na obnovu země takto poškozené povodní musí vzít, a úkolem Ministerstva kultury, jak to všichni vnímáme, je v prvé řadě záchrana kulturních hodnot. Víme, že byly zatopeny archivy, čili věci, kde by mohly vzniknout nenahraditelné ztráty, a to živé umění samozřejmě do této kategorie nespadá, a to byl také jeden z důvodů, proč se snažíme si pomoci sami a budeme tak činit i v budoucnu, protože nechceme jenom stát s nastavenou rukou, ale chceme dokázat, že i my jsme schopni přispět nejenom sobě, ale i svým kolegům, kteří v mnoha případech skončili ještě hůře než my."

Markéta Kaclová, Jaroslav Doleček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme