Národní muzeum otevírá novou budovu

Národní muzeum otevírá v centru Prahy, hned vedle své historické budovy, budovu novou. Tou je bývalé sídlo Federálního shromáždění, později Rádia Svobodná Evropa. Přístupná veřejnosti bude až od soboty 15.srpna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová budova Národního muzea

Nová budova Národního muzea | Foto: Jan Rosenauer

Podle generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše budou pro návštěvníky přístupné téměř všechny prostory. "Budova je sice ohromná, ale rozhodli jsme se, že průřezově ukážeme všechno zajímavé," řekl Radiožurnálu Lukeš.

Prohlídky budou trvat zhruba hodinu. Začnou ve spodní části v kuloárech a bývalých burzovních sálech, včetně sálu sněmovny lidu. "Následně se půjde nahoru, kde jsou vidět unikátní výhledy na Prahu a zasedací místnosti bývalého federálního shromáždění. A potom se bude pomaličku klesat dolů po dalších zajímavostech," upřesnil ředitel muzea.

Symbolické klíče od budovy Letos přebralo Národní muzeum od Svobodné Evropy 1.června.

Přečtěte si také:
Národní muzeum převzalo bývalé sídlo rádia Svobodná Evropa
Michal Lukeš, ředitel Národního muzea
O jménu nové budovy Národního muzea se stále rozhoduje

Monika Rybáková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme