Národní technické muzeum v Praze má opět nového šéfa

Na post dočasně pověřeného ředitele Národního technického muzea dnes dopoledne rezignoval Oldřich Rambousek. Ten nedávno nahradil s okamžitou platností odvolaného Horymíra Kubíčka. Radiožurnálu to potvrdil tajemník ministra kultury Stanislav Brunclík s tím, že Národní technické muzeum dočasně povede Tomáš Vízner a na místo ředitele této příspěvkové organizace ministerstva kultury bude vypsáno výběrové řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní technické muzeum v době konání mezinárodní konference Keplerův odkaz v kosmickém věku | Foto: Jiří Suchomel

„Pan Rambousek dnes ráno na návštěvě ministra požádal o přijetí své rezignace. Pan ministr pana Rambouska vyslechl, zvážil jeho důvody a nakonec se rozhodl mu vyhovět,“ sdělil Brunclík.

Přitom ještě před týdnem nastoupil Rambousek na místo po odvolaném Horymíru Kubíčkovi, kterého kvůli údajně nesprávnému zacházení s veřejnými prostředky odvolal ministr kultury Jiří Besser. Mladá fronta Dnes v pondělí informovala, že Rambousek si z rozpočtu muzea přilepšoval údajně stejně jako jeho bývalý šéf.

Michaela Vetešková, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme