V pátek zatím přibylo 908 případů covidu. Slováci zvažují, že Česko zařadí na červený seznam

Nárůst případů nemoci covid-19 byl v Česku k pátečnímu večeru znovu rekordní, v 18.00 přibylo 908 nakažených. Je to více, než bývalo od březnového začátku epidemie až do 8. září případů za celý den. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Páteční počet nově potvrzených případů k večeru je skoro o dvě stovky vyšší než za stejnou dobu ve čtvrtek, kdy bylo za celý den zaznamenáno 1382 nakažených.

Praha (Aktualizováno: 23:57 11. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V poslední době prudce vzrostlo množství lidí aktuálně trpících covidem-19. Ilustrační foto | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo zaznamenáno 33 322 nakažených. Zhruba dvě třetiny z nich se z nemoci vyléčily a 448 lidí s covidem-19 zemřelo.

MAPA: Podívejte se, kde se můžete nechat otestovat na koronavirus

Číst článek

V poslední době prudce vzrostlo množství lidí aktuálně trpících covidem-19. Jen od začátku září se už zdvojnásobilo na nynějších více než 12 000 nemocných, což je nejvyšší počet od začátku epidemie.

Česko jako riziková země

Informace přichází ve chvíli, kdy Dánsko a Švýcarsko zařadily Českou republiku kvůli šíření koronaviru na seznam rizikových zemí. Od pondělí, kdy ve Švýcarsku vstoupí opatření v platnost, budou muset lidé po příjezdu z Česka do desetidenní karantény.

Podle zástupkyně velvyslankyně ČR v Bernu Ireny Valentové se povinná desetidenní karanténa nebude vztahovat na tranzit Švýcarskem do 24 hodin, ani na přestupy mezi navazujícími lety na letištních terminálech.

Povinnou dvoutýdenní karanténu zavádí pro lidi přijíždějící z Prahy taky Belgie, o zařazení Česka na seznam rizikových zemí uvažuje taky Slovensko, jak v pátek potvrdil tamní premiér Igor Matovič.

„Chtěl bych požádat všechny občany Slovenska, aby necestovali. Jet například do Česka nebo do Prahy je velmi nebezpečné, hrozí vysoké riziko nákazy,“ vyjádřil se slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí. Předseda české vlády Andrej Babiš (ANO) ale doufá, že k zavření hranic nedojde.

mdo, vis, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme