Nasazení vojáků a policie na hranice se podle ministra vnitra musí zrychlit

500 policistů a 300 vojáků se zapojilo do cvičení kontrol na česko-rakouských hranicích. Akce byla zaměřená na možný zvýšený příliv uprchlíků. Podle ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD je výsledek cvičení uspokojivý. Nasazení jednotek se ale musí zrychlit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desítky policistů a vojáků kontrolovaly hraniční přechody do Rakouska v Jihočeském a Jihomoravském kraji

Desítky policistů a vojáků kontrolovaly hraniční přechody do Rakouska v Jihočeském a Jihomoravském kraji | Zdroj: ČTK

„My jsme si stanovili cíl, že je potřeba akční čas ještě zkrátit. Ideál pěti hodin, ke kterému směřujeme, dnes dosažen nebyl. Ale s tím jsme ani nepočítali. Do budoucna jsme přijali některá opatření, abychom se k tomuto ideálu dostali,“ uvedl ministr.

Smíšené hlídky policistů a vojáků na zkoušku obnovily kontroly na 20 hraničních přechodech v Jihomoravském a Jihočeském kraji.

„Namátkově zastavujeme všechna motorová vozidla. Nejenom osobní, dodávková, ale i nákladní. Řidiči musí předložit doklady totožnosti, eventuálně nechat nahlédnout do zavazadel,“ vysvětloval mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura s tím, že kontrolováni byli i chodci.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výsledcích cvičení policistů a vojáků na možné znovuzavedení kontrol na česko-rakouské hranici mluvil plk. Martin Vondrášek, 1. náměstek policejního prezidenta

Scénář cvičení počítal s tím, že se změní hlavní migrační trasa, která nově povede přes české území. Policisté a vojáci si na hranici s Rakouskem, která měří 464 kilometrů, chtěli vyzkoušet, zda jsou na případné znovuzavedení kontrol připraveni.

Cvičení podle ministra vnitra nabylo na významu kvůli dění v Německu a Rakousku, které se připravují na silnou migrační vlnu. Německo avizovalo zvýšené kontroly na hranicích. V tom případě by v Rakousku zůstaly desítky tisíc běženců, kteří by mohli hledat cestu do Německa i přes Českou republiku.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme